Upravit stránku

Architektonické práce

Na začátku každého rozhodnutí o realizaci rodinného domu či jiné stavby je vytvoření představy o jejich podobě.

Řešením je buď výběr z katalogových nabídek, nebo zpracování architektonické studie se zapojením všech individuálních představ. PONDIOS nabízí kompletní zpracování architektonických studií staveb, návrhy interiérů a návrhy zahradních úprav.

Architektonická studie stavby

Architektonická studie je prvním krokem k Vašemu vysněnému domu. Jejím cílem je návrh dispozice domu dle Vašich přání včetně umístění zařizovacích předmětů a návrhu vnějšího vzhledu objektu. Účelem architektonické studie je takový návrh objektu, který nejlépe vyhovuje Vašim potřebám. Těm, kteří staví nízkoenergetický nebo pasivní dům, architektonická studie výrazně pomůže při energetické koncepci, protože velikost, orientace a tvar domu či prosklených ploch je pro otázku energetické náročnosti klíčová.

Na základě studie je možné orientační stanovení ceny stavby. Rovněž je možné ji použít pro prvotní jednání s úřady. Na základě studie jsme dále schopni stanovit energetickou náročnost objektu v závislosti na použitých zdrojích energie a zvolených obalových konstrukcích.

Architektonická studie se obvykle skládá ze situačního zákresu, jednoduchých stavebních výkresů a 3D modelu objektu (vizualizace).

Návrhy interiérů

Návrh interiérů předkládá nejlepší řešení dispozičního, materiálového, ale i barevného designu. Návrhy interiérů provádíme běžně pomocí 3D vizualizací a naši architekti při něm zohledňují Vaše přání ve spojení s jejich zkušenostmi. Dále jsme schopni specifikovat použité materiály a zpracovat výrobní výkresy pro výrobu individuálního nábytku či vybavení.

Návrhy zahradních úprav

Návrhy zahradních úprav se provádí s ohledem na zástavbu pozemku a na jeho okolí. Řeší se návrh osázení pozemku dřevinami, travinami a rostlinami a dále funkční využití zahrad a jejich vybavení (rybníčky, zahradní domky apod.). Spolupracujeme s odborníky a zahradnickými firmami, které dokáží Vaše představy s našimi návrhy do posledního detailu zrealizovat.

Kontaktujte nás

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.